Coraz częściej spotykam się z twierdzeniami, że fotograf ślubny to przeżytek. W końcu każdy ma teraz aparat, nierzadko lustrzankę a także aparaty fotograficzne w telefonach komórkowych robią całkiem niezłe jakościowo zdjęcia.


Goście pstrykną kilkaset fotek i ot, cała pamiątka. Absolutnie się z tym nie zgadzam! Dobry fotograf ślubny to na ślubie i weselu podstawa. Przede wszystkim goście i owszem, zrobią na pewno dużo zdjęć. Z czego 90% będą to zdjęcia nieostre, ujęcia nieprzemyślane i kompletnie nieciekawe kadry. Nie możemy też oczekiwać od gości że zamiast się bawić będą nieustannie robić zdjęcia. Szczególnie robienie zdjęć w kościołach wymaga aby warsztat fotograficzny był na najwyższym poziomie. Słabe zwykle światło i wąskie, ciemne wnętrza. To zwykle czeka fotografa po wejściu do kościoła. Tutaj niezbędny jest profesjonalny sprzęt, dobre lampy i przede wszystkim doświadczenie fotograficzne. Także wielu księży niechętnie zgadza się na więcej fotografujących osób.

Profesjonalny fotograf będzie miał odpowiednie zezwolenia i zaświadczenia o przebytych kursach, które uspokoją proboszcza że na pewno nie zakłóci on ceremonii. Także wesele nie jest łatwe do uchwycenia. Ledy, półmrok i goście, którzy ciągle są w ruchu. Nie jest łatwo zrobić zdjęcie na którym ktoś nie jest rozmazany. Dobry profesjonalista nam takie zdjęcia gwarantuje, które pięknie ozdobią album ślubny. Na koniec plener ślubny. Umówmy się, mało kto potrafi profesjonalnie pozować. Nie jesteśmy urodzonymi modelami i aparat zwyczajnie nas peszy. Nie wiemy jak stanąć żeby wyglądać korzystnie, w jaki sposób trzymać głowę, co zrobić z rękami.

Fotograf nam wszystko podpowie. Pokieruje nas wręcz ciągnąc za sznurki jak kukiełkę i sprawi, że poczujemy się swobodnie i pewni siebie.

Zdecydowanie dobry, profesjonalny fotograf to klucz do najpiękniejszej pamiątki, która pozwoli przywołać nam w pamięci ten niezapomniany dzień nawet po wielu latach.